Alacsony vagy magas?

Alacsony vagy magas?

Ha pénzügyekről van szó, vagy van kockázat, vagy nincs. Gondolják sokan. Pedig nem ilyen egyszerű a dolog. Az személyenként eltérő, hogy kinek mekkora a kockázatvállalási hajlandósága, ki mekkora kockázatot mer bevállalni. Ennek a “bátorság”-nak megvan a lélektani oldala is. Azt, hogy mennyire mersz beugrani egy rizikósabb befektetésbe, nem csak a pénztárcád vastagsága határozza meg. (tovább…)

Kockázatcsökkentés hatékonyan?

A BudaCash, Questor botrány után joggal kérdezheted, hogy “Akkor most merre tovább?”, hiszen ezekben a brókerházakban nem csak kockázatos papírokat vásároltak az ügyfelek; nem csak devizakereskedést folytattak, hanem kevésbé kockázatos értékpapírokat vásároltak, forgattak…

Sok ügyfelem  véleménye: “Befektetni veszélyes és kockázatos.”
(tovább…)