Néha előfordul, hogy kisebb összegű legfeljebb 1-2 hónapos pénzügyi nehézségeid adódnak?
Van megoldás:
Rugalmas, szabad felhasználású hitelkeretet biztosít a folyószámlahitel és a hitelkártya.
Hogy juthatsz ezekhez hozzá?
Ez az alapja annak a hitelbírálatnak, amely alapján a bank meghatározott összegű hitelkeretet biztosít számodra.
Ennek a hitelkeretnek a terhére
de a banki díjak/költségek is a keretet terhelik.
A folyószámlahitel esetén ezekre figyelj
1. A bank a hitelkeret erejéig akkor is teljesíti a kifizetéseid, ha arra a bankszámládon levő összeg nem nyújt fedezetet, így az egyenleged átmehet „negatívba”.
2. Ha a számládra befizetés vagy jóváírás (pl. munkabér, kamat,befizetés,egyéb átutalás…) érkezik, abból elsőként a hitel kerül törlesztésre.
3. A hitelként igénybe vett összeg után kamatot, valamint a bankok többségénél kezelési költséget, adminisztrációs díjat, stb. kell fizetned. Az is előfordulhat némely bank esetében, hogy a fel nem használt keret után rendelkezésre tartási jutalékot számít fel.
A hitelkártyával csak óvatosan!

2. Vásárolhatsz vele a szabad hitelkeret erejéig azokban az üzletekben, ahol feltüntették a kártyán is szereplő logót. A vásárlás díjmentes (bár már 2013.január 1.óta ez változó) és akkor kamatmentes, ha a türelmi időszakon belül a teljes tartozásodat (vásárlás, készpénzfelvétel összegét, kamatokat, egyéb, a kártya használatához kapcsolódó költségeket is) vissza-illetve megfizetted.
Biztosan hallotad már ezt a mondatot:„Akár x napig kamatmentesen használhatod a hitelkártyádat!”. DE csak akkor kamatmentes a tartozás, ha az elszámolási időszak első napján vásárolsz, mert később minden egyes nappal rövidebb ideig igaz ez az állítás.
3. Készpénzfelvételre lehetőleg ne használd, mert külön díja van, és a felvett összegre a kamatmentesség
nem vonatkozik.
4. Nézz utána annak is, hogy ha csak a tartozás egy részét fizeted vissza, akkor a bank a már befizetett összegek után is felszámít-e kamatot vagy csak a tartozásod fennmaradó részére. Ha nem marad kamatmentes a tartozásod, akkor a költségek magasak, a THM (teljes hiteldíj-mutató) 40% is lehet.
Gondold végig, hogy a türelmi időszak végéig mennyit fizetsz vissza! Egy minimum összeget mindenképp
vissza kell fizetned, különben a bank késedelmi pótlékot is felszámol!
Akár folyószámla-hitelkeretet, akár hitelkártyát igényelsz, előtte hasonlítsd össze a bankok ajánlatait, és mindig törekedj arra, hogy tartozásod a lehető legrövidebb ideig és még elviselhető mértékig álljon fenn, hogy megelőzd a túlzott eladósodást!
Hiteltípus | Miért hasznos? | Mire figyelj? |
Folyószámla-hitelkeret |
|
|
Hitelkártya |
|
|
Néhány nagyobb bankhitelkártya kamat-és díjtáblázata:
A teljesség igénye nélkül!
Raiffeisen Bank hitelkártya kondíciós lista
OTP Bank hitelkártyák díjai és kamatai
K&H Bank Bankkártyák és hitelkártyák kondíciós litája
MKB Hitelkártyák kondíciós listája
Biztos pénzügyi hátteret, nyugodt életet kívánok Neked!
![]() |
Papszt Kriszta a fegyelmezett, biztos pénzügyi háttérre vágyók öngondoskodási, pénzügyi tanácsadója +36 30 737 5074 |
Olvasnál még tőlem? Konzultálnál velem a pénzügyeidről? „7fői pénzügyi személyes üzenet” – Kattints ide és minden héten kapsz egy hasznos, pénzügyi infót tőlem! Személyes Pénzügyi Konzultáció – s máris jobbnak látod a pénzügyi helyzeted! – KATT ide érte!!! Megosztok hasznos pénzügyi információkat, híreket a Facebookon is! Csatlakozz, kövesd Velem a pénzvilág eseményeit. Nyomj egy lájkot! Letöltheted ingyen az anyagaimat a Scribdről is! |