Nem számít, hogy csak pár ezer forintos, vagy milliós tételben van pénzed befektetni; hogy bankba, befektetési alapokba, vagy más befektetésbe teszed. Egy számít, hogy a lehető legbölcsebben és legbiztonságosabban „helyezd ki”, fektesd be a pénzed, amiért megdolgoztál.
A befektetési lehetőségek alapos megismerése, a befektetések jó és rossz oldalának ismerete életbevágóan fontos, ha hosszútávon jól működő pénzügyi rendszert alakítasz ki magadnak. Még a nagyon nagy vagyonnal rendelkező emberek sem engedhetik meg maguknak, hogy a nem megfelelő ismertek miatt, vagy az ismeretek hiánya miatt nagy összegeket bukjanak.
Ezt olvastad már?
Mérd fel befektetési ismereteidet!
- Ha van bankbetéten kívül más pénzügyi megoldásban, befektetésben pénzed, érted-e annak működését? Ismered a kockázatait?
- Ha hirtelen vészhelyzetbe kerülsz, olyan befektetéshez kell nyúlnod, amelynek tőkeértéke változatlan?
- Tudod-e, hogy mely befektetési formákkal tudsz az adódon „javítani”? Mely befektetési formákkal tudod az adódat optimalizálni? Melyekre van adókedvezmény, adójóváírás? stb
- Tudod-e, milyen adófizetési kategóriába tartozol és figyelembe veszed azt, amikor befekteted a megtakarításod?
- Tudod-e és érted-e, hogy a meglévő befektetéseid hogyan termelnek jövedelmet, hozamot neked?
- Biztos, hogy ezek a legésszerűbb befektetések adózás szempontjából?
- Változatos befektetéseid vannak?
- Azt a pénzt, amelyet a közeljövőben fel akarsz használni hagyományos vagy kockázatos befektetésben tartod?
- A hosszútávú célokra félretett, befektetett pénzedet úgy fektetetted be, hogy az valószínűsíthetően magasabb hozamot hozzon Neked?
- Ha van részvénybefektetésed, vagy tervezed a közeljövőben, tudod-e, hogyan értékeld a részvényeket? Mi alapján válassz részvényt?
- Ha van pénzügyi tanácsadód, érted-e, amit ő tanácsol Neked? Elégedett vagy a tanácsaival? Milyen módon van megfizetve az ő munkája? Kizárt az érdekellentét az általa javasolt stratégiák és befektetések tekintetében?
Hány „igen” és hány „nem” választ adtál?
Ha jövedelmedből, havi és egyéb bevételeidből tudsz megtakarítani, az még sajnos nem garantálja a pénzügyi sikert. Az csak alapfeltétel. Ha nem tudod, hogyan válassz jó befektetést, előfordulhat, hogy csak „elszórod” a pénzed, s akkor pont ott leszel, mintha nem is takarékoskodtál volna. Ha egy nem megfelelő ismereten alapuló befektetési döntés miatt elveszted a megtakarított pénzed, még csak a pénzköltést sem élvezed. Nem olyanra megy el a pénzed, amire szükséged lett volna…
Ha a fenti kérdőívre több „nem” választ voltál kénytelen adni, többet kell foglalkoznod azzal, hogy befektetési információkat, tudnivalókat sajátíts el. Két lehetőséged van:
- feliratkozol a hírleveleimre, s lassan összeszedegeted,
- jelentkezel pénzügyi tanácsadásra rengeteg információhoz jutsz.
Ha valódi, objektív pénzügyi tanácsra, segítségre van szükséged, kattints ide!>>
Biztos anyagi hátteret, nyugodt és boldog életet kívánok!
Papszt Kriszta az anyagi biztonságra vágyók pénzügyi tanácsadója, jó(l)lét mentora +36 30 737 5074 kapcsolat@papsztkriszta.com |