A pénzügyi önbizalom nem születési adottság – tanulható készség. Mégis sok nő éveket tölt el úgy, hogy elhisz bizonyos tévhiteket, amelyek meggátolják az előrelépésben. Nézzük meg az 5 leggyakoribb pénzügyi tévhitet – és hogy mit tehetsz helyette!
1. tévhit: A pénzügyek intézése a férfiak dolga
Ez a nézet még mindig sokak fejében él, pedig a pénzügyi tudatosság nem nem kérdése, hanem önállóságé. Aki képes kezelni a mindennapi költségeit, megtakarítani és döntéseket hozni, az erős alapokat épít az élet minden területén.
Lépj tovább: Kezdj saját költségvetéssel és célalapú félretétellel!
2. tévhit: A pénzügyi függetlenség önzőség
Sokan úgy gondolják, hogy ha valaki önállóan kezeli a pénzét, az önző. Pedig az anyagi stabilitás nemcsak rólad szól – így tudsz segíteni másoknak is.
Lépj tovább: Nézz szembe a belső korlátozó hiedelmeiddel, és írd újra őket tudatosan!
3. tévhit: Kevés pénzből nem lehet megtakarítani
Gyakori kifogás, hogy „nincs miből spórolni”. Pedig már havi 2-3 ezer forint is számít – a kulcs a rendszeresség és az automatizálás.
Lépj tovább: Állíts be automatikus átutalást akár 1000 Ft-tal – ez is elindít egy szokást.
4. tévhit: Csak diplomás közgazdászok értenek a befektetéshez
A valóságban bárki megtanulhatja az alapokat – és nem kell hozzá tőzsdei guru. Ma már egyetlen mobilapp is segíthet elindulni.
Lépj tovább: Kezdj egyszerű edukációs anyagokkal, és kérdezz szakértőtől.
5. tévhit: A pénz csak akkor fontos, ha sok van belőle
Sokan akkor kezdenek el pénzügyekkel foglalkozni, amikor baj van. Pedig minél korábban építed az alapokat, annál nagyobb lesz a szabadságod később.
Lépj tovább: Tedd rendszeressé a pénzügyi önellenőrzést: havonta 1 óra, csak magadra.
TIPP: Írd össze, te mit hittél gyerekként a pénzről – és nézd meg, ma is igaznak tartod-e!
Ha szeretnél gyakorlati tippeket, ingyenes sablonokat és a következő hasonló cikket is megkapni, iratkozz fel a hírlevélre itt: Hírlevél