Minden statisztika azt mutatja, hogy az emberek nagy része nem foglalkozik eléggé pénzügyeivel. Ráadásul, ezt a mulasztást általában nagyon gyenge kifogásokkal indokolják. Íme, a leggyakoribb 5 „indok”.
„Épphogy kijövök a fizetésemből a hó végére”
„Nem értek hozzá”
A felmérések szerint a magyar lakosság fele érzi úgy, hogy a pénz, a befektetések világában a legjobb esetben is csak közepesen van otthon. Te is így gondolod? A többségnek igaza is van ebben. Azonban ma már nincs is igazán szükség speciális szaktudásra ahhoz, hogy tudatos légy a pénzügyeidben. Rengeteg tanácsadó oldal, kalkulátor, elemzés, workshop segíthet abban, hogy jó megtakarítási, befektetési döntést hozz. Ha ezekkel a segédeszközökkel sem érzel kellő magabiztosságot, akkor fordulj olyan pénzügyi tanácsadóhoz, aki valóban független, objektív tanáccsal, információkkal tud ellátni, segít abban, hogy ne vessz el a különböző pénzügyi termékek, konstrukciók rengetegében.
„Ne nézzen engem senki baleknak.”
A tavalyi brókerbotrányok, a 2008-as világgazdasági válság, és egyéb kiszámíthatatlan (pl. a Brexit) krízis miatt sokan mondják, hogy jobb nyugton maradni, mert akkor nem lehet bukni. A bizalmatlanság és a félelem érthető, de azt se felejts el, hogy nem mentesítheted magad a környezet, a gazdasági hatásaitól. Ha kicsit sem kockáztatsz, akkor a lehetőségekről és munka nélküli, passzív jövedelemről is lemondasz. Nem csak hogy nem dolgozik a pénzed, de közben veszítesz is az elszalasztott lehetőségeken.
„Nem érek rá”
Sokszor hallom, hogy nincs idő arra, hogy napi, vagy akár havi szinten foglalkozzon valaki a kiadásaival, bevételeivel és a megtakarítási, befektetési lehetőségeivel. Hiába az automatikus átutalás lehetősége a banki szolgáltatási palettán, s mindent nem is lehet azzal elintézni. Ha csak havi rendszerességgel végzel pénzügyi kontroll, akkor is komoly pénzeket tudsz megspórolni, illetve nyerni. Persze erre az időt kell rá szánni – de ez az idő megtérül.
„Nem érdekel”
Végezetül vannak, akiket egyszerűen nem érdekel a tudatos pénzkezelés. Ők úgy vélik, azért nem fontos ez, mert soha nem került szóba ez a családban, vagy nincs bennük elég önfegyelem. Jó hír, hogy ez a készség tanulható, fejleszthető. A pénz forgatására való hajlam generációról generációra tovább adható, így ha belekezdesz, akkor azt a gyerekeid, legközelebbi hozzátartozóid is átveszik, megtanulják tőled. Ugye, mennyivel jobb lenne, ha ők már azokat a pénzügyi hibákat nem követnék el. Jegyezd meg: a pénzügyeiddel is foglalkoznod kell, ha eredményt akarsz elérni.
Ha valódi, objektív pénzügyi tanácsra, segítségre van szükséged, kattints ide!
Biztos anyagi hátteret, nyugodt és boldog életet kívánok!
Papszt Kriszta az anyagi biztonságra vágyók pénzügyi tanácsadója, jó(l)lét mentora +36 30 737 5074 kapcsolat@papsztkriszta.com |